Poznaj bohaterów FML

Poznaj bohaterów FML

Festiwal Małej Literatury to nie tylko wydawnicze nowości, ale i powrót do dzieł wybitnych autorów i rysowników. Chcemy przypomnieć i przybliżyć twórczość „klasyków” dziecięcej
literatury. W 2021 roku będą to wyjątkowi 4 twórcy – niezwykle baśniowi i fantastyczni Stanisław Lem (100 rocznica urodzin) i Jan Brzechwa (55 rocznica śmierci) oraz dwaj prekursorzy polskiego i europejskiego komiksu – współtwórca legendarnego Koziołka Matołka Marian Walentynowicz (125 rocznica urodzin) i autor uwielbianego przez dzieci Asterixa i Mikołajka – René Goscinny (95 rocznica urodzin).

Zgłoszenia prosimy kierować na adres magdalena.ochocka@dworek.eu

UWAGA! Informujemy, że nie dysponujemy już wolnymi termanami! Dziękujemy za zainteresowanie.

 

 

Gościnnie w komiksie

warsztaty dla grup zorganizowanych przeznaczone dla uczniów klas I-III

Kreatywność dzieci nie zna granic i dlatego podczas naszych warsztatów zabawimy się w twórców komiksów. Do zajęć potrzebne nam będą wyobraźnia, ołówki, kredki, farby i kartki papieru. Odbywając podróż w przeszłość, odwiedzimy Mariana Walentynowicza, prekursora polskiego komiksu, który stworzył rysunkową postać sympatycznego i lekko ciapowatego Koziołka Matołka oraz René Goscinnego, autora znanego na całym świecie cyklu komiksów o Asteriksie.

Efektem naszych warsztatów będzie przygotowanie krótkich historii obrazkowych, dla których inspiracją staną się poznani wcześniej bohaterowie komiksów.

Prowadzenie: Anna Machacz
Czas trwania: ok. 90 min
Terminy: 11, 18 października, godz. 10.00

 

Poczuj magię małej literatury, czyli warsztaty o tym jak Jaś, Staś, Marian i René zawojowali świat!

warsztaty dla grup zorganizowanych przeznaczone dla uczniów klas I-III

Czy łatwo jest zostać ilustratorem, a może prościej być pisarzem, bo w końcu każdy z nas umie pisać! Podczas naszych warsztatów poznamy Jasia, Stasia, Marianka i Rene, którzy, gdy już stali się Janem, Stanisławem, Marianem i dorosłym Rene nie zatracili dziecięcej radości i tworzyli dla najmłodszych czytelników. Któż nie słyszał o przedziwnych przygodach Kaczki dziwaczki, choć raz nie spotkał się z Koziołkiem Matołkiem, Asterixem czy bajkami robotów. Kto wie co czeka naszych najmłodszych? Może podbiją Kosmos, napiszą cudowne powieści, zostaną wybitnymi artystami, lekarzami, naukowcami? Porozmawiamy zatem o marzeniach, które często stają się rzeczywistością.

Prowadzenie: Anna Machacz
Czas trwania: ok. 90 min
Terminy: 15 października, godz. 11.00

 

Fantastyczna książka

warsztaty dla grup zorganizowanych przeznaczone dla uczniów klas IV-VI

W 2021 roku – w stulecie urodzin Stanisława Lema oraz w pięćdziesiątą piątą rocznicę śmierci Jana Brzechwy, chcemy zaprosić młodych czytelników w podróż do niezwykłego świata elektrorycerzy, maszyn do spełniania życzeń, wizyt w krainie bajek, lekcji kleksografii czy przędzenia liter.  I tak jak utwory Jana Brzechwy towarzyszą wielu pokoleniom w dorastaniu, bowiem uczą, bawią i pobudzają wyobraźnię, tak twórczość Stanisława Lema prowokuje do refleksji nad odpowiedzialnością za naszą planetę, porusza problemy bliskie każdemu człowiekowi, a poważne zagadnienia, np. chciwość, żądza posiadania, pazerność, przedstawia w lekkiej formie.

Efektem naszych warsztatów będą krótkie formy literackie, w których przeniesiemy postaci z „Akademii Pana Kleksa” do niezwykłego świata „Bajek robotów”.

Prowadzenie: Anna Machacz
Czas trwania: ok. 90 min
Terminy: 11, 18 października, godz. 12.00

 

 

 

 

 

Skip to content