Przygody słowiańskich bogów

Przygody słowiańskich bogów

Czy wiecie kim był Zeus, który zsyłał burze i pioruny? Na pewno! A czy wiecie, że Słowianie mieszkający kiedyś na polskich ziemiach mieli innego boga? I to właśnie od jego imienia powstało słowo piorun? Nie? To koniecznie przyjdźcie na spotkanie z Melanią Kapelusz, autorką książki „Mitologia. Przygody słowiańskich bogów”.

Perun, Weles, Swarożyc… słowiański panteon był tak samo bogaty jak grecki, czy rzymski. Słowianie mieli swój mit stworzenia świata, swoje kosmiczne drzewo, swoje wierzenia w magiczne wierzenia w moce natury. Czy wiecie, jakie ślady ich wierzeń pozostały w naszym codziennym życiu? Jest ich bardzo dużo, ale nie wszystkich jeśteśmy świadomi. Pora dowiedzieć się więcej o naszych niezwykłych przodkach!

Losy słowiańskich bóstw i zwykłych śmiertelników często się splatały, gdy ludzie próbowali wykraść bogom ich tajemną wiedzę o świecie. „Mitologia. Przygody słowiańskich bogów” przedstawia mało znany świat słowiańskich wierzeń. Opowieści i stare podania, tłumaczące groźne zjawiska przyrody, zachwycą czytelników w każdym wieku.

Podczas spotkania dzieci dowiedzą się, co to jest mit i czym różni się od baśni i bajki. Poznamy tajemnicze bóstwa i ich niesamowite historie. Zastanowimy się, czy tylko Polacy są Słowianami. Autorka opowie także, jak przebiegała praca nad książką „Mitologia. Przygody słowiańskich bogów” – skąd czerpała wiedzę, jak długo trwało zbieranie materiałów oraz jak bardzo historie przedstawione w książce oddają faktyczne wyobrażenia naszych przodków o dawnym świecie.

 

Melania Kapelusz

Absolwentka prawa i studiów literacko-artystycznych na UJ. Autorka dziewięciu książek (m.in. „Mitologia. Przygody słowiańskich bogów”, „Krasnoludki”, „Zając zostaje!”) oraz kilkuset tekstów literackich dla najmłodszych. Od wielu lat pisze teksty dla popularnego czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”, których bohaterem jest tytułowa postać magazynu. W swojej twórczości niezwykle umiejętnie łączy humor z łagodną dydaktyką. Mieszka pod Krakowem, w domu z widokiem na las.

 

𝐃𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐠𝐨? Dzieci 4+

𝐊𝐢𝐞𝐝𝐲? Niedziela, 9 października, godz. 15.00

𝐆𝐝𝐳𝐢𝐞? Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” – Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3, Kraków)

𝐖𝐬𝐭𝐞̨𝐩 𝐰𝐨𝐥𝐧𝐲. Nie obowiązują zapisy.

 

link do facebook

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content