Marzenia. Fakty, mity, głupoty

Marzenia. Fakty, mity, głupoty

Wyruszcie do świata pełnego kolorów, krasnoludków i marzeń! W piątek, 13 października 2023 r., o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Maciejem Szymanowiczem – autorem i ilustratorem. Na warsztat weźmiemy jego najnowszą książkę – Marzenia. Fakty, mity, głupoty, która zdobyła w tym roku Nagrodę Żółtej Ciżemki.

Wspólnie zastanowimy się czy latawce mają marzenia? Pewnie chciałyby latać bardzo wysoko! Jak można spełniać marzenia i czy istnieje maszyna, która to potrafi? Zapatrzeni w niezwykłe ilustracje Macieja Szymanowicza, odkryjemy fakty, poznamy mity i usłyszymy głupoty o tym, co bardzo chcielibyśmy, aby było. Bohaterem naszego spotkania będą marzenia – małe, średnie duże, kolorowe, szare, długie i krótkie. Ważne, że nasze!

Spotkanie połączone będzie z wernisażem wystawy ilustracji i plakatów Macieja Szymanowicza, zatytułowanej „Świat zmyślony” (więcej tutaj>>)

Rozmowę i warsztaty poprowadzi Anna Machacz.

 

mACIEJ Szymanowicz

ilustruje i projektuje książki, zarówno dla dzieci jak i dorosłych czytelników, tworzy plakaty teatralne i gry planszowe. W 2014 roku zadebiutował jako pisarz, wydając autorską książkę Najmniejszy słoń świata.

Jest jednym z ilustratorów oryginalnego komiksu o warszawskiej Pradze z czasów II wojny światowej pod tytułem Praga gada. O wojnie! W ubiegłym roku artysta opracował natomiast piątą część ilustrowanego cyklu Rok w…. zatytułowaną Rok w Krainie Czarów.

Za ilustracje do Asiuni Joanny Papuzińskiej Maciej Szymanowicz otrzymał Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy (2011), a za Wszystkie moje mamy Renaty Piątkowskiej nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka oraz nagrodę Festiwalu Literatury dla Dzieci (2014), a książka Marzenia. Fakty, mity, głupoty zdobyła w tym roku Nagrodę Żółtej Ciżemki (2023).

 

Wiek? 5+

Kiedy? piątek, 13 października 2023 r., godz. 18.00

Gdzie? Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki – Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3)

 

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy

Skip to content