Ruszamy na Podhale!

Ruszamy na Podhale!

Czy macie ochotę na niedzielną wycieczkę? Zapraszamy na finał tegorocznej edycji Festiwalu Małej Literatury! W niedzielę, 15 października 2023, o godz. 18.00 naszymi ostatnimi gośćmi będą Barbara Gawryluk, dziennikarka i pisarka, oraz Paweł Skawiński, były dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego. Razem wyruszymy na Podhale!

Jeśli pokochaliście przewodnik dla dużych i małych po Tatrach, to książka dla was!

„Niezwykłe zabytki, tajemnicze zamki i warownie, żywe skanseny, opuszczone chałupy, rwące rzeki, wyjątkowe rośliny i chronione zwierzęta – to wszystko znajdziecie na Podtatrzu, czyli w regionie południowej Polski otaczającym Tatry. Zapraszamy do zwiedzania Podhala, Spisza, Orawy i Pienin”– piszą we wstępie Barbara Gawryluk, dziennikarka i pisarka, oraz Paweł Skawiński, były dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Na zdjęciu Barbara Gawryluk i Paweł Skawiński

Jak wygląda dziewięćsił? Kto to jest honielnik? Co robią cietrzewie na tokowisku? Kim jest cepr? Czym się różnią moskale od gałusków cuchanych? Gdzie jest Miasto Dzieci Świata? Co to są talorki? Dlaczego Chochołów nazywany jest żywym skansenem? Na jakich trasach kursuje zabytkowa kolejka? I w jakim uzdrowisku spotkać można w lipcu autorów najlepszych książek dla dzieci?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w drugiej już książce naszego autorskiego duetu, dzięki której – to pewne! – pokochacie Podhale.

 

Książka „Podhale” ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

 

 

Miejsce: Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3)

Dla dzieci 5+

Skip to content