Gdzie ukryto złoty pociąg?

Gdzie ukryto złoty pociąg?

Czy słyszeliście o kradzieży maleńkiego obrazu Lorenza Lotta z pałacu pewnego krakowskiego hrabiego? Albo o bezpowrotnym zaginięciu w powojennej zawierusze najważniejszego skarbu kolekcji Czartoryskich, cenionego swego czasu nawet bardziej niż słynna Dama z gronostajem? Nie? Zapraszamy zatem na spotkanie z autorką Łucją Malec-Kornajew, znaną wszystkim dzieciom jako detektywka Fishka!

Bezbłędnie namierza ukryte skarby i łamie najtrudniejsze szyfry. Raz-dwa tropi największych fałszerzy i złodziei bezcennych dzieł. Jest naprawdę niezła w te klocki! Gdy wsiada na swój zdezelowany rower i zarzuca na ramię wielką torbę specjalistycznego sprzętu (dziurawe sito w sam raz jej się przyda!), nie ma na nią mocnych!

Poznajcie Fishkę, najsłynniejszą detektywkę tajemnic sztuki w Polsce, a kto wie… może i na świecie? Swoje śledztwa opisała niedawno w książce „Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce”, wydanej przez Wydawnictwo Znak Emotikon.

To spotkanie dla wszystkich małych czytelników, którzy mają w sobie żyłkę tropiciela i łowcy skarbów oraz kochają przygody!

Wspólnie zastanowimy się jak przeprowadzić śledztwo i gdzie szukać śladów. Poznamy największe zagadki historii sztuki, których od lat nikt nie potrafi rozwiązać. A może sami podrzucicie detektywce Fishce nową tajemnicę do rozwiązania?

 

Kiedy?

Niedziela, 9 października, godz. 17.00

Gdzie?

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” – Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3, Kraków)

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy od 3 października! TUTAJ >>

Spotkanie dedykowane dzieciom 6+

 

 

 

 

 

Skip to content