Od Huncwota do Zazuli

Od Huncwota do Zazuli

Mikmaki w cynkach chodzą po ulicach Szczecina. W Grudziądzu dzieci robią szneki, a Lubawa pełna jest wesołych fofelków. Fiksmatynta zapełniają gnieźnieńskie szuflady, chociaż w Częstochowie mogą być też pakowane w zrywki. Co oznaczają te tajemnicze słowa? Wyruszcie z nami w podróż po Polsce śladami regionalizmów. Naszą przewodniczką zostanie ilustratorka Joanna Rusinek.

Podczas spotkania poznamy książkę „Od mikmaka do zazuli. Atlas regionalizmów dla dzieci” napisaną przez Michała Rusinka, a zilustrowaną przez Joannę Rusinek. Wspólnie zastanowimy się czym są regionalizmy i spróbujemy odkryć, co kryje się za tajemniczymi słowami. Kim jest huncwot, zazula, mikmak i nawidziadło? A może chcielibyście zostać jednym z nich? To wszystko będzie możliwe!

Czy na klopsztandze, czy w czasie siąpawicy nie róbcie sobie siupy i poznajcie słowa używane przez mieszkańców polskich miast, miasteczek i wsi!

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Bezdroża.

 

Joanna Rusinek

Graficzka, ilustratorka książek dla dzieci, autorka ilustracji prasowych, okładek książek i plakatów, współwłaścicielka studia graficznego Kreska i Kropka. Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Współpracuje z gazetami i czasopismami (m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Duży Format”, „Wysokie Obcasy”, „Tygodnik Powszechny”), projektuje okładki płyt, audiobooków i książek, współuczestniczy w produkcjach filmów animowanych (m.in. serialu dla dzieci p.t. „Wierszyki domowe”). Przede wszystkim jednak specjalizuje się w ilustrowaniu książek dla dzieci. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt projektów, w tym opracowanie takich tytułów jak „Piotruś Pan” czy „Jan Brzechwa dzieciom” oraz ilustracje do książek Agnieszki Frączek, Jarosława Mikołajewskiego, Joanny Papuzińskiej, Michała Rusinka, Zofii Staneckiej, Danuty Wawiłow czy Wojciecha Widłaka.

 

Kiedy?

Sobota, 8 października, godz. 16.00

Gdzie?

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” – Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3, Kraków)

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy od 3 października! TUTAJ >>

Spotkanie dedykowane dzieciom 7+

 

link do wydarzenia facebook

 

 

 

 

Skip to content