W magicznej krainie koniberków

W magicznej krainie koniberków

Koniberki  to koniki wielkości kolibra, a grzbiety ich ozdabiają barwne motyle skrzydła. Są owadziej wielkości i mieszkają w kielichach kwiatów. Żywią się nektarem, a najważniejszym z nich jest Rubinek, wódz wszystkich koniberków . W tej kolorowej społeczności są koniberki – dzieci, dorośli i seniorzy. Macie ochotę poznać współczesną baśń dla dzieci?

Historie o koniberkach stworzyła dla swoich dzieci. Opowieści było na tyle dużo, że mama-autorka postanowiła je spisać. I tak stopniowo przybywało stronic, na których dziś możemy naszym dzieciom przeczytać liczne historie, do których chętnie się wraca.

Weronika Szelęgiewicz pochodzi z Kłodzka, ale mieszka i pracuje w Krakowie. Początkowo miała zostać lekarzem, jednak podczas zdawania matury, w ostatniej chwili, zmieniła zdanie i wybrała polonistykę na UJ. Jest wiecznie zaczytana, ostatnio lubi kryminały. Z Targów Książki wraca obładowana nowymi tytułami, które powoli przestają się mieścić w jej mieszkaniu…

Podczas spotkania wspólnie przeczytamy fragment książki, spróbujemy przenieść się do magicznej krainy, a na koniec każde dziecko, kierując się wskazówkami autorki, stworzy własnego koniberka!

Książki „Koniberki” oraz „Koniberki. Powrót na łąkę” ukazały się nakładem Wydawnictwa Literówka.

 

 

Kiedy?
Niedziela, 9 października, godz. 16.00

Gdzie?
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” – Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3, Kraków)

Wstęp wolny. Nie obowiązują zapisy.

Spotkanie dedykowane dzieciom 6+

 

link do wydarzenia na facebook

 

 

 

 

 

Skip to content