Warsztaty dla nauczycieli

Warsztaty dla nauczycieli

Literatura ma wartość artystyczną, to niezaprzeczalne, ale również warto dostrzec jej wielkie znaczenie w rozwoju dziecka i w budowaniu jego osobistych zasobów. Czytanie bajek i baśni ma moc terapeutyczną. Dlatego zapraszamy na kolejne wydarzenia towarzyszące Festiwalowi Małej Literatury – warsztaty stacjonarne dla nauczycieli.

Zapraszamy na warsztaty dla nauczycieli, podczas których rozmawiać będziemy o bajkoterapii i biblioterapii, wskazywać miejsca w których można otrzymać pomoc w wyborze literatury wspomagającej profilaktykę oraz o wzmacnianiu odporności psychicznej dzieci poprzez książki.

 

Warsztat 1

Szalona biblioteka. Jak zachęcić dzieci do czytania

Aby zachęcić dzieci i młodzież do czytania warto pokazać im książki od ich ekscentrycznej strony. Napisane na papierze toaletowym, wydrapane na skrzypcach, najmniejsze                         i największe lub o dziwnych tytułach (np. „Okiełznać dżdżownice”). Podczas warsztatów pokażemy ciekawe książki, które przyciągają wzrok samym sposobem wydania

Prowadzenie: Anna Machacz (architektka edukacji, autorka bajek) i Daria Kaźmierczyk-Romańczyk (psycholożka)

 

Warsztat 2

Bajka na scenie. Proste sposoby na zabawę z dziećmi w teatr

„Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie” jak mówiła Tove Jansson i zarazem jest świetnym narzędziem do pracy z dziećmi. Rozwija wyobraźnię, ekspresję, uwrażliwia i sprzyja rozwojowi emocjonalnemu. Wrażliwe bajki dają niezwykła przestrzeń do wykorzystywania narzędzi teatralnych do pracy z dziećmi.

Prowadzenie: Anna Machacz (architektka edukacji, autorka bajek)

 

Informacja o zapisach

Aby wziąć udział w wybranym warsztacie, należy wypełnić KARTA ZGŁOSZENIA na warsztat i przesłać ją na adres e-mail: warsztaton@cel-edu.pl.

O przyjęciu na konkretny termin warsztatu decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby zakwalifikowane otrzymają drogą elektroniczną od koordynatora szkoleń potwierdzenie zapisu na warsztat, który odbędzie się w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej nr 4 w Krakowie, os. Kalinowe 18.

Głównym organizatorem warsztatów jest Cel Edu Architektura projektów edukacyjnych i kulturalnych.

 

 

Tags :
Skip to content