Dla rodziców słów kilka o emocjach

Dla rodziców słów kilka o emocjach

Podczas Festiwalu Małej Literatury zapraszamy także rodziców na spotkania dedykowane literaturze dziecięcej, zaszczepianiu pasji do książek, ale i wspieramy ich wyborze tych najbardziej wartościowych. W poniedziałek, 9 październiak 2023, o godz. 10.00, na warsztat weźmiemy serię „Julka i Janek” Wydawnictwa Zielona Sowa.

Dlaczego warto?

Jakie książki wybierać i jak budować zainteresowanie literaturą u najmniejszych czytelników? Które książki najlepiej wspierają rozwój maluchów? Podczas spotkania szczególnie skupimy się inteligencji emocjonalnej dzieci, opierając się na serii „Julka i Janek” wydanej przez Wydawnictwo Zielona Sowa.

grafika obrazkowa przeentująca okładki książek z serii "Julka i Janek"

Książki z serii „Julka i Janek” oferują wiele cennych lekcji i wskazówek, które mogą być bardzo pomocne dla rodziców w wychowywaniu i wspieraniu emocjonalnego rozwoju swoich dzieci. Oczywiście przy wspólnej lekturze! Książki te pokazują, jak rodzeństwo radzi sobie z różnymi emocjami, lękami i trudnymi sytuacjami, co pozwola rodzicom lepiej zrozumieć, jak pomóc dzieciom rozwijać umiejętność rozpoznawania i radzenia sobie z własnymi emocjami.

Historie opisują także miłość, wsparcie i więzi rodzinne, co stanowi ważny element serii. Spotkanie może pomóc rodzicom zrozumieć, jak budować silne relacje z dziećmi i okazywać im miłość. Ponadto, książki podejmują trudne tematy, takie jak lęki, gniew czy opieka nad ranami. Jak dyskutować na te tematy z dziećmi i dzielić się swoimi doświadczeniami oraz strategiami? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na to pytanie.

Poprzez omawianie treści książek, spotkanie będzie inspiracją do wspólnego czytania i dyskutowania z dziećmi na te same tematy. To także okazja do spotkania innych rodziców i dzielenia się swoimi doświadczeniami i strategiami wychowawczymi.

Przez ten świat emocji przeprowadzi nas Katarzyna Piekarczyk – pedagog rodzinna, terapeutka Integracji Sensorycznej, oddechu, terapeuta NeuroTaktylny, terapeutka nerwu błędnego (Terapia Poliwagalna). Na pewno będzie miała dla Was mnóstwo wskazówek na wartościowe literackie chwile z Waszymi maluszkami!

 

Dla kogo? Dla rodziców

Miejsce: Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3)

Wstęp wolny (nie obowiązują zapisy)

 

 

Skip to content