Podróże pościelotem

Podróże pościelotem

Wszyscy na pokład Pościelotu! Rodzina Biedronek już czeka przy drzwiach wyobraźni, po to, by wspólnie z najmłodszymi i ich rodzinami wyruszyć w niezwykłą podróż. Podmorskie królestwa, słodkie krainy, lasy pełne dźwięków czy państwo Elfów – to tylko niektóre z miejsc, które są w planie tej osobliwej wycieczki. Na podróże pościelotem zapraszamy w niedzielę, 8 października 2023, o godz. 16.30.

Podróże pościelotem to wyjątkowa książka, która powstała z połączenia dwóch pasji: ruchu i opowiadania historii. To odpowiedź na potrzeby współczesnego świata – zdalne nauczanie i siedzący tryb życia sprawiają, że dzieci są coraz mniej aktywne fizycznie. Jak wiadomo ruch jest najlepszą profilaktyką chorób i wad postawy, a do tego poprawia koncentrację, pamięć oraz polepsza nastrój. Pościelotowe ćwiczenia można wykonywać na łóżku, podłodze, dywanie czy trawie. Świetnie sprawdzą się również w podróży lub szkole.

Autorkami książki są Anna Machacz, która pięknie opowiada słowem i Magdalena Krzysik, wykwalifikowana fizjoterapeutka, autorka wielu programów ruchowych.

okładka książki "Podróże pościelotem"

Bajkowy pościelot pozwoli uczestnikom wzbić się w przestworza i podróżować nad magicznymi krainami. Dzieci będą się rozciągać jak koty, napinać mięśnie, dźwigać egzotyczne owoce i rozluźniać się, wtulając w miękką podłogę pościelotu. I tak, dobrze poznajecie – pościelot lata nad Dworkiem Białoprądnickim.

 

Dla kogo? Dzieci 3+

Miejsce: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki (ul. Papiernicza 2, Kraków)

Prowadzenie: Anna Machacz

Wstęp wolny (nie obowiązują zapisy)

 

Pełen program Festiwalu Małej Literatury dostępny >>TUTAJ

 

Skip to content