FML powraca!

FML powraca!

Mamy dla Was fantastyczną wiadomość! W dniach 3 – 9 października 2022 r. ponownie spotkamy się, by wspólnie cieszyć się literaturą, porozmawiać z autorami i ilustratorami, bawić się na warsztatach, zobaczyć książkowe ilustracje. Nie zabraknie także warsztatów dla grup szkolnych oraz webinarów dla nauczycieli. 

Festiwal Małej Literatury to nowe wydarzenie literackie dedykowane najmłodszym czytelnikom, ich rodzicom oraz nauczycielom. Pierwsza edycja odbyła się w 2021 roku. Spotkaliśmy się wówczas m.in. z Beatą Ostrowicką, Barbarą Gawryluk, Przemysławem Hytrosiem, Agnieszką Frączek, Magdaleną Żukowską-Bąk, a także z dr Wandą Matras-Mastalerz.

Druga edycja FML odbędzie się w dniach 3-9 października br. w Dworku Białoprądnickim, miejscu o niezwykłej literackiej przeszłości. W programie zaplanowano spotkania z autorami i ilustratorami, rozmowy o biblioterapii, warsztaty szkolne oraz webinary dla nauczycieli. Będzie nam również towarzyszyła przepiękna wystawa ilustracji książkowej z Estonii, której wernisaż zaplanowano już na 22 września br. Naszemu wydarzeniu nadajemy także nowy wymiar czytelniczej wrażliwości. Specjalne miejsce w programie zajmuje „Literatura wrażliwa” i czytelnicy ze szczególnymi potrzebami oraz ich rodzice.

Festiwal Małej Literatury to przestrzeń dla wszystkich, którzy kochają literaturę dziecięcą!

Szczegóły niebawem!

 

 

 

 

Organizator: Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” – Instytucja Kultury Miasta Krakowa

Skip to content