Wrażliwe duety

Wrażliwe duety

Festiwal Małej Literatury to nie tylko liczne literackie atrakcje dla dzieci, ale także spotkania i webinary dla dorosłych – rodziców i nauczycieli.

Od pierwszej edycji organizujemy webinary poświęcone biblioterapii, problemom dotykającym dzieci i młodzież oraz szeroko rozumianej wrażliwości. Udaje nam się to dzięki współpracy z Wydawnictwem Wrażlive, które objęło opiekę nad blokiem Literatura Wrażliwa, a także zaangażowaniu Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie. Program webinarów dostępny poniżej.

Zapisy już dostępne!

 

PROGRAM WEBINARÓW w ramach 3 FESTIWALU MAŁEJ LITERATURY

 

Spotkanie pierwsze
9.10.2023, godz. 17.00

Zielone książki mocy
Rozmawiają: psycholog Daria Kaźmierczyk-Romańczyk, Anna Machacz

W rozpędzonym świecie, zapominamy, że każdy z nas może zrobić tak wiele dla klimatu! Ograniczyć konsumpcję, produkcję śmieci, powoli zmieniać styl podróżowania i życia. Małe, pojedyncze gesty złożą się w siłę wielkich gestów, a te będą prowadzić do zmiany. Na mapie wydawniczej odnaleźć możemy bardzo dużo zielonych książek, które opowiadają o środowisku, o ekologii, o klimacie. Jedne z nich to poradniki, inne to mądre bajki, atlasy, przewodniki po świecie przyrody. Mają jasny cel – pokazać, jak ważne są działania na rzecz Ziemi. Podczas webinaru porozmawiamy o zielonych książkach mocy, czyli takich, które warto wykorzystać w pracy z dziećmi twórczo z nimi pracując.

ZAPISY NA WEBINAR

 

Spotkanie drugie
10.10.2023, godz. 17.00

Nie jesteśmy sami. Wrażliwy dialog z Moniką Szubrycht.

Z Moniką Szubrycht rozmawia Anna Machacz

Zapraszamy na spotkanie z neurologopedką i dziennikarką Moniką Szubrycht, autorką książki „Szczęśliwa i silne dziecko. Jak uchronić dzieci przed kryzysami psychicznymi”, w której rozmawia z psychiatrami, psychoterapeutami, pedagogami i seksuologami o tym, jak „stworzyć dla dziecka bezpieczny i dający siłę dom, oraz jak radzić sobie z ewentualnymi kryzysami” (z opisu Wydawcy).

Trzeba dawać dzieciom głos, by mówiły o swoich lękach. Trzeba zrozumieć, że doświadczają kryzysów psychicznych równie mocno jak dorośli. O tym, gdzie udać się po pomoc, gdy pojawią się niepokojące zachowania, o ochronie dzieci przed kryzysami i wielu innych ważnych kwestiach porozmawiamy podczas naszego webinaru.

ZAPISY NA WEBINAR

 

Spotkanie trzecie
11.10.2023, godz. 17.00

„Zasłużyć” na miłość. Wrażliwy picturebook o depresji.
„Wrażliwiec”. Premiera książki: Festiwal Małej Literatury 2023

Autorka: Anna Machacz, Ilustracje: Kamila Golec
Rozmawia: psycholog Daria Kaźmierczyk-Romańczyk

Zapraszamy na rozmowę o książce, która opowiada słowem i obrazem. Ten niezwykły picturebook powstał we współpracy Anny Machacz i Kamili Golec, które wysnuły wspólnie już niejedną historię. We „Wrażliwcu” tam, gdzie słowo nie sięga, pojawia się obraz. Można go odczytać na wielu poziomach. Czytelnik może odnaleźć siebie w emocjach bohaterki, jej pragnieniach i doświadczeniach. Kolory tej opowieści nie pozwalają przejść spokojnie wobec depresji. Ale ta książka daje nadzieję i o tym porozmawiamy podczas webinaru, oraz o tym jak można ją wykorzystać do pracy z dziećmi.

ZAPISY NA WEBINAR

 

Udział w webinarach jest bezpłatny.

 

 

 

 

Skip to content