Ale odlot!

Ale odlot!

Takiej historii lotnictwa jeszcze nie było! Wszystko, co lata – od pierwszych balonów i lotni aż po odrzutowce, drony i samolot z napędem słonecznym. W niedzielę, 8 października 2023, o godz. 16.30 dowiemy się jak powstawały kolejne błyskotliwe wynalazki i kultowe maszyny.

Książka Jacka Ambrożewskiego to efektowny komiksowy album o podboju przestworzy. Fascynujące dzieje lotnictwa to historia niezliczonych wzlotów i upadków, która dowodzi, że nawet najbardziej szalone marzenie może stać się rzeczywistością.

Spotkacie tu całą galerię uczonych, wynalazców i konstruktorów: tych z odległej przeszłości, jak Leonardo da Vinci czy bracia Montgolfier, tych bliższych naszym czasom, jak bracia Wright czy Otto Lilienthal, i tych całkiem współczesnych, którzy wciąż mają nowe, niesamowite pomysły. Przyjrzycie się, jak powstawały kolejne błyskotliwe wynalazki i kultowe maszyny i dowiecie się, jakie były przełomowe momenty w rozwoju lotnictwa.

Na warsztatach wokół książki Ale odlot! Rysunkowa historia lotnictwa przekonamy się, że latanie jest na wyciągnięcie ręki! Poznamy tajniki budowy balonów i szybowców, a także zobaczymy, jak istotna w rozwoju lotnictwa była natura. Zaś za pomocą szeregu odlotowych eksperymentów spróbujemy zrozumieć, jak to się dzieje, że balony i samoloty nie spadają.

Pora zapiąć pasy, startujemy!

 

Kiedy? Niedziela, 15.10.2023, godz. 16.30

Gdzie? Sala złota (budynek główny Dworku)

Wiek? 7+

Wstęp wolny, obowiązują ZAPISY

 

Jacek Ambrożewski

Jacek Ambrożewski

absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się ilustracją i projektowaniem graficznym. W obu tych dziedzinach był niejednokrotnie nagradzany. Za przygotowane wspólnie z Zofią Frankowską opracowanie graficzne książki „Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków” Andrzeja Fedorowicza otrzymał w 2019 Nagrodę Graficzną Polskiej Sekcji IBBY oraz nagrodę PTWK. Nagrodzona została też jego kolejna książka „Ale odlot!”, która zdobyła nagrodę graficzną w konkursie Książka Roku 2022 Polskiej Sekcji IBBY.

 

 

 

Okładka książki pod tytułem Ale odlot!

Książka Ale odlot! ukazała się nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry.

Zdobyte nagrody:

  • Nagrodagraficzna za autorską książkę obrazkową w konkursie Książka Roku 2022 organizowanym przez Polską Sekcję IBBY.
  • Nominacjado nagrody w plebiscycie blogerów książkowych LOKOMOTYWA 2022 w kategorii „fakt”.

 

 

Liczba miejsc ograniczona

ZAPISZ SIĘ!

Skip to content